سئو و دیجیتال مارکتینگ

زنان مهارت های بازاریابی دیجیتالی قوی تری دارند ، اما کم ارزش هستند

گزارش شکاف مهارتهای دیجیتال اخیر ، کمبود مهارت های تکان دهنده ایرلند را برجسته کرده است ، مهمترین آنها در بخش خرده فروشی و در میان مشاغل کوچک. با این حال یکی از نگران کننده ترین آمارها نشان داد که اگرچه زنان ۱۱٪ از دیجیتال مهارت بیشتری نسبت به مردان دارند ، اما آنها تنها ۳۰٪ از نیروی کار بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهند. حتی بیشتر نگران کننده؟ فقط ۶٫۵٪ از مدیران اجرایی در شرکت های پیشرو در ایرلند را زنان تشکیل می دهند – این رقم بسیار پایین تر از حد متوسط ​​اتحادیه اروپا ۱۰٫۲٪ است. علاوه بر این ، ۷۱٫۷٪ از کل نیروی کار بازاریابی دیجیتال مرد هستند.
اتحادیه اروپا

نتایج حاصل از گزارش شکاف مهارتهای دیجیتال از امتحان حاوی ۵۴ سؤال در زمینه های دیجیتالی اصلی جستجو ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل ، نمایش ، استراتژی و برنامه ریزی دیجیتال مشتق شده است. ما مهارت های دیجیتالی ۶۲۲ بازاریاب را آزمایش کردیم (۳۸۰ در ایرلند) و دریافتیم که در حالی که زنان به ۳۹٪ دست می یابند ، همتایان مرد خود ۳۶٪ پایین تر کسب می کنند.

برنامه ریزی

چرا ، اگر مهارت و توانایی لازم را داشته باشیم ، آیا باز هم اعتماد به نفس ما برای پیگیری نقشهای دیجیتال ارشد تر را نداریم؟ و چرا فکر می کنیم نمی توانیم از ابتدا در دنیای دیجیتال آنرا بسازیم؟ ما درمورد تأثیرات مثبت زنان بیشتر در دیجیتال بر اقتصاد و مشاوره برخی از رهبران برتر دیجیتال در جهان صحبت می کنیم.

اقتصاد

تعداد بیشتری از زنان در زمینه دیجیتال می توانند به اقتصاد دیجیتال کمک کنند

دیجیتال

با وجود ۱۵۰،۰۰۰ شغل دیجیتالی پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۰ و کمبود شدید مهارت های دیجیتال در ایرلند ، کمبود نمایندگی زنان در محل کار دیجیتال پیامدهای عظیمی برای اقتصاد دیجیتال دارد. شاید اگر نمایندگان بالاتری از بازاریاب باهوش دیجیتالی در نقش های ارشد تصمیم گیری وجود داشت ، بیشتر زنان را در مهارت های بازاریابی دیجیتال در ایرلند و اروپا می دیدیم. علاوه بر این ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی به میزان ۹ میلیارد یورو افزایش یابد.

باهوش

رهبران زن الهام بخش

اگر این آمار شما را از کار برکنار نکند و آماده اتخاذ چالش های دیجیتال جدید باشید ، شاید برخی از توصیه های برخی از رهبران الهام بخش جهان باشد. اعتماد به نفس داشته باشید ، عذرخواهی نکنید و هرگز تسلیم نشوید. زیرا زنان به همان اندازه مردان خوب هستند (و اگر آزمایش ما هر چیزی را پشت سر بگذارد ، حتی می توانستیم بهتر هم باشیم).

۵ نکته از رهبران زن دیجیتال (که مردان می توانند بیش از حد استفاده کنند)

۱ ٫ یک مربی الهام بخش را پیدا کنید

Leanne Goddins ، مدیر حساب گروهی در NATIVE VML به زنان توصیه می کند که یک مربی پیدا کنند تا به آنها در جلب اعتماد به نفس ، انتخاب های شغلی عالی و یافتن فرصتها به طور فعال و مشخص کمک کند. او می گوید: “این مهم است که با کار خود به عنوان یک حرفه رفتار کنید ، و نه فقط به عنوان شغلی که هر روز به آن می روید.”

۲ ٫ تسلیم نشوید

آریانا هافینگتون ، رئیس ، رئیس جمهور و سردبیر Huffington Post به زنان توصیه می کند که هرگز تسلیم نشوند. او ما را تشویق می کند تا چیزهای جدید را امتحان کنیم و شکست ها را در آغوش بگیریم. او هنگام صحبت از پشتکار می گوید: “این احتمالاً مهمترین پیام است که می توانیم به زنان جوان تر ارسال کنیم. من مدام با دخترانم در مورد ناکامی هایم صحبت می کنم. در پایان ، اگر نگاه کنید که چه چیزی باعث موفقیت مردم ، به ویژه زنان می شود ، این تسلیم نمی شود. “

۳ ٫ از تنوع خود استفاده کنید

Vanessa Gibb ، رئیس بومی VML رئیس HR می گوید که زنان باید از قدرت ، بینش و روش تفکر منحصر به فرد خود به نفع خود استفاده کنند. او می گوید: “نیرویی که زنان باید بر اساس آن بنا شوند ، تنوع آنها است – روشهای مختلف تفکر و بینش جدید. بنابراین از این امر استفاده کنید. “ماموریت وی تشویق زنان به دنبال مشاغل دیجیتالی خود است ، امیدواریم که در مدت ۵ سال ، شاهد یک فرهنگ نماینده تر و متنوع تر در محل کار دیجیتال باشیم. او نتیجه می گیرد که ، “مشتریان خواستار تغییر هستند.” بگذارید این تغییر باشد.

۴ Un به طور نامحسوس مطمئن باشید

کتی رائو هافمن ، مدیرعامل هافمن فکر می کند که زنان باید اعتماد به نفس و احساس اعتماد به نفس نشان دهند. او می گوید: “به خودتان اعتماد داشته باشید – و هر لحظه که شک دارید ، مانند همه ، آن را پشت درهای بسته نگه دارید. اگر چیزی را می خواهید – خواه یک حافظه صحبت کردن یا مشتری خاص باشد یا در آژانس خود جمع آوری کند – به دنبال آن بروید. منتظر نمانید تا زندگی به شما چیزهایی را تحویل دهد ، زیرا با دست های خالی بایستید. و هرگز ، هرگز اجازه ندهید که نظر شخص دیگری درباره شما یا رفتار با شما ارزش شخصی شما را تعیین کند یا به کجا می توانید بروید. “

۵ ٫ هرگز یادگیری را متوقف نکنید

مری متار ، مدیر بازاریابی اینترنتی وب سایت FX بر اهمیت یادگیری مداوم برای به روز نگه داشتن دانش خود برجسته می کند. او می گوید: “بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به خواندن کتاب و مقاله ادامه دهید ، در بالای این صنعت رو به رشد بمانید (زیرا آن را تغییر می دهد!) و مهارت های فنی خود را سنگین کنید.منابع زیادی وجود دارد که می توانید به نفع خود از آنها استفاده کنید. “

بیایید درک صنعت را تغییر دهیم ، بگذارید برداشت ما را تغییر دهد. زیرا زنان بازاریاب دیجیتال قوی و قدرتمند و توانمند هستند. خوب است که تعداد بیشتری از آنها را در نقش های رهبری مشاهده کنیم.

یک فکر نهایی از تینا براون ، روزنامه نگار ، سردبیر ، نویسنده و مدیرعامل ، برنده جوایز ، “من اخیراً کنفرانسی را برگزار کردم که کلیه افراد از مشاغل و رسانه ها در آن حضور داشتند و من کاملاً ابراز خرسندی کردم که پیدا کردن زنان چقدر دشوار بود. در بالا من فکر می کنم کاملاً از دست می رود. “بیایید تغییر کنیم.

برای اطلاعات عمیق تر ، آمار و تجزیه و تحلیل در مورد کمبود مهارت های هشدار دهنده ایرلند ، گزارش گزارش شکاف مهارت های دیجیتال را در اینجا بارگیری کنید. ما در مورد تأثیر منفی کمبود مهارت در اقتصاد دیجیتال بحث می کنیم و راه حلهای مناسب را پیشنهاد می کنیم.

زارا برک