سئو

چک سئوی سایت

وقتی که از راه اندازی سایت صحبت می کنیم بدیش اینه بیشتر افراد فکر می کنن همین که سایت خود رو طراحی کرده و در اون به تبلیغات و یا نوشتن مقاله بپردازند کافیه. اما این باور به طور کامل غلطه. یه سایت وقتی می تونه موفق باشه که براساس اصول سئو طراحی و راه اندازی شه. یعنی راه اندازی و مدیریت سایت و سئو باید همیشه در کنار همدیگه قرار داشته باشن. به همین منظوره که چک سئوی سایت اهمیت زیادی داره.

گوگل قوانین و اصولی رو واسه سئوی سایت معرفی می کنه که مدیریت و بهینه سازی اون باید براساس این قوانین انجام شه. اگر روشی غیر از روشای معتبر گوگل واسه به روزرسانی سایتا استفاده شه از نظر گوگل غیر قانونی بوده و تخلف هستش. از طرفی شما همیشه باید چک سئوی سایت رو انجام بدین تا بدونین که وضعیت الان سایت چیجوری بوده و شما در چه شرایطی نسبت به رقبا هستین.

چیجوری چک سئوی سایت رو انجام بدیم

حتما این سوال واسه شما پیش میاد که واسه چک سئوی سایت از چه وسیله ها و روشی میشه کمک گرفت. واسه آشنایی در این مورد ادامه مقاله رو بخونین:

۱-   وسیله گوگل وبمستر

این وسیله که معروف ترین وسیله سئو از نظر گوگله اطلاعاتی من جمله چگونگی مشاهده سایت از راه گوگل، اطلاعات جستجو و چگونگی فعالیت کاربران سایت و هم اینکه اطلاعات ثبت و رشد سایت رو بهتون میده.

۲-   وسایل Moz Pro

این مجموعه وسایل به شما کمک می کنه تا رتبه سایت رو زیاد کنین. در کل امکان فرصت جستجو سئو، جفت و جور گزارش، رشد و بهبود راه فعالیت و کلا بهینه سازی سئو با وسایل Moz Pro  واسه شما جفت و جور می شه.

۳-       Check My Links

به خاطر بررسی درست بودن لینکای داخلی و خارجی می تونین از این وسیله رایگان استفاده کنین. در این صورت بدون این دست اون دست کردن که مشکلی در لینکا اتفاق افتاده باشه خیلی سریع برطرف می کنین.

مشکلی

۴-     SEO Report Card

این وسیله با ارائه اطلاعات من جمله رتبه سایت، لینک بیلدینگ، تحلیلای on-site، توانایی دسترسی سایت، معیارهای اطمینان و ایندکس گذاری به شما کمک میدونید تا بدونین وضعیت سایت نسبت به رقبا و شرایط پیشرفت اون چیجوریه.

۵-     HubSpot’s Website Grader

این وسیله که یکی از بهترین وسایل چک سئوی سایت است به ارائه گزارش شخصی سازی شده کمک می کنه تا شما از امنیت سایت، وضعیت سئو، توانایی دسترسی سایت در موبایل و هم اینکه سرعت و کارکرد سایت باخبر شید.

موبایل

۶-   وورنک

این وسیله چک سئوی سایت به شما اطلاعاتی مثل سرعت سایت، توانایی دسترس بودن، طول دامنه، وضعیت بک لینک، وضعیت فعالیت در شبکه های اجتماعی، وضعیت به کار گیری متاتگا رو ارائه کرده و شما می تونین این گزارش رو در فرمت PDF  ذخیره کنین.

بک لینک

۷-    Screaming Frog SEO Spider

از دیگر وسایل چک سئوی سایت که به خاطر بازاریابی اینترنتی استفاده می شه، Screaming Frog SEO Spider  است. شما می تونین با وارد کردن نشانی صفحه مورد نظر در این وسیله با سرعت زیاد به تحلیل و بررسی سایت بپردازید.

۸-    Found SEO Tool

این وسیله رایگان بوده و شما با وارد کردن نشانی صفحات به داخل اون می تونین هر صفحه رو از نظر تکنیکی (دامنه سایت، نقشه، و…)، محتوایی و لینکای خارجی تحلیل کنین.

۹-    Remove’em

اگه سایتایی از شما لینک خریدن و حالا شما میدونید که این سایتا به وسیله گوگل جریمه شدن با این وسیله می تونین لینک اونا رو پاک کنین.

۱۰-Varvy’s SEO Overview

از این وسیله چک سئوی سایت می تونین جهت بررسی قدرت دامنه، عکسای سئو شده، لینکا، شبکه های اجتماعی، سرعت سایت و… استفاده کنین.

چک سئوی سایت

  •  

    چک سئوی سایت

۵

 

خلاصه

چک سئوی سایت !!! میدونید اگر از چک سئوی سایت غافل باشین ممکنه واسه همیشه از صفحه رقابتای اینترنتی حذف شید؟